Aster

Prachtige herfstachtige bloem van internationale afkomst

Als je volledig in een vrolijke stemming wilt komen, koop je een flinke bos prachtige asters voor jezelf. Door haar met wat lossere bloemen te combineren, krijg je een hip boeket. De kern van de stralende bloeier wordt omringd door fijne blaadjes, die gelukkig lekker lang mooi blijven. De uit Noord-Amerika afkomstige plant doet het ook erg leuk in de border van je tuin.

Aster Mooiwatbloemendoen

Kleuren en vormen

Paarsblauwe of witte asters komen het meest voor, maar er is ook een zoete roze, rode, lila, violet en donkerpaarse variant. De gele kern laat de blaadjes nog mooier uitkomen. Het contrast versterkt de kleuren. De stevige steel draagt de grote kernpluim, omringd door lange, smalle blaadjes.

Symboliek

Wil je zelf een goede oude dag of kan je oma wel een boost gebruiken, koop dan een flinke bos asters, die brengen naast herfstvreugde een gelukkige ouderdom. En hoewel wij de bloemen beter in een vaas vinden passen, kun je volgens mythische verhalen door de blaadjes te verbranden slangen en duivels verjagen.

Herkomst

De aster komt oorspronkelijk uit Europa, Azië én Noord-Amerika. Er waren in het begin overdreven veel soorten, namelijk 600. Eind vorige eeuw is dit aantal teruggebracht tot 250. De verschillende soorten zijn verdeeld over verschillende geslachten. Het zijn overblijvende, kruidachtige planten die tot de composietachtigen behoren.